O stronieWitamy wszystkich na naszej stronie ratujznami.pl, która powstała w celu szerzenia informacji związanych z szeroko pojętym słowem ratownictwo.

Ratownictwo według słownika języka polskiego to, “ogół środków i metod ratowania życia ludzkiego i niesienia pomocy w warunkach zagrożenia”.

Istnieje wiele instytucji, które związane są z ratownictwem. Do najważniejszych można zaliczyć: Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM), Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR), Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), Państwową Straż Pożarną (PSP), Ochotniczą Straż Pożarną (OSP), Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR), Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR), Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) i wiele, wiele innych.

Z tego względu ratownictwo można podzielić na: ratownictwo medyczne, techniczne, chemiczne, radiologiczne, ekologiczne, pożarowe, wysokościowe, górskie, jaskiniowe, lotnicze, kosmiczne, wodne, morskie, nurkowe, podlodowe, górnicze, taktyczne. Do ratownictwa możemy również zaliczyć zarówno kwalifikowaną pierwszą pomoc jak i pierwszą pomoc tą podstawową wykonywaną przez świadków zdarzenia.

Pragniemy nadmienić, iż strona tworzona jest w naszym wolnym czasie, którego nie mamy zbyt wiele, dlatego prosimy Was o cierpliwość i wyrozumiałość, za które z góry dziękujemy. Mamy nadzieję, że portal przypadnie Wam do gustu i będzie on odwiedzany przez coraz większą liczbę internautów, co na pewno wpłynie na jego szybszy rozwój.

689 total views, 1 views today