Polskie seriale medyczne

Jeśli znasz jakieś seriale medyczne lub programy medyczne, które nie znajdują się na naszej liście, to daj nam znać.


Echo serca (2019)

Główną bohaterką serialu jest psycholog Magdalena Borska, która po trudnych doświadczeniach w Londynie wraca do Polski i podejmuje pracę w Szpitalu Północnym w Warszawie. Próba zaadaptowania się w nowym miejscu i dążenie do wykonywania jak najlepiej niełatwego zawodu są rzucone na tło emocjonujących i trzymających w napięciu przypadków medycznych. Każdy odcinek kontynuuje historię Magdaleny i rozwija jej, niekiedy trudne, relacje ze współpracownikami oraz zawiera nowy medyczny przypadek.

Sezon 1

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb; 3 – Film polski


Botoks (2018)

Ten szpital to nie Leśna Góra. Zatrudnieni w nim przedstawiciele służby zdrowia nie przejmują się życiem pacjentów, dbają za to, by do ich kieszeni regularnie trafiały pokaźne kwoty. Poznajemy bliżej historie bohaterów znanych z kontrowersyjnego filmu Patryka Vegi – m.in. przedsiębiorczej Danieli, dla której znajomości z czasów, kiedy jeździła karetką, okazują się przepustką do kariery w koncernie farmaceutycznym, uzależnionej od opioidów Beaty i jej przyjaciela, transseksualnego sanitariusza Marka. Twórcy serialu obiecują, że zawarte w nim historie wywołają jeszcze większy szok niż jego kinowy pierwowzór.

Sezon 1

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


SOS. Ekipy w akcji (2018)

Jest to pierwszy tak prawdziwy obraz pracy najważniejszych służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Wszystkie sytuacje w serialu oparte są na udokumentowanych, realnych zdarzeniach przedstawiających pracę policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.
Bohaterowie serialu to czynni zawodowo policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni. W każdym odcinku otrzymują konkretne zlecenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 – groźne wypadki, pożary, porachunki sąsiadów, napady i wymuszenia.

Sezon 1

Źródło: TTV


Diagnoza (2017-2018)

Czasem jedno nieoczekiwane wydarzenie może nieodwracalnie zmienić dotychczasowe życie. Co się stanie, jeśli pewnego dnia ockniesz się i odkryjesz, że nie wiesz, kim jesteś, kogo kochasz i na czym ci zależy? Czy los może być aż tak okrutny, by odebrać wszystko, nawet tożsamość i wspomnienia? Jak na nowo ułożyć puzzle życia, gdy brakuje podstawowych elementów układanki? Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Niestety na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę – amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić czegoś niezwykle cennego – pamięci. W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka będzie musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tej trudnej walce wesprą ją charyzmatyczni lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Nr 4 w Rybniku. Jan Artman oraz Michał Wolski, dwaj znakomici chirurdzy, profesjonalnie zajmą się Anną. Bohaterka trafi również pod skrzydła ciepłej i empatycznej neuropsycholog Marty, która będzie starała się pomóc jej odzyskać pamięć. Kolorytu ekipie medyków dodadzą Wanda Jureczko, pielęgniarka oddziałowa i charakterna Ślązaczka, a także Piotr Sadzik, twardy szef Oddziału Ratunkowego oraz potulny mąż i ojciec czterech córek. Nad wszystkim będzie czuwać surowa i wymagająca ordynator Maria Kaleta. Młodzieńczą energię i entuzjazm do zespołu lekarzy wniosą niesforni stażyści. Rybnicki szpital stanie się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. To z nimi przyjdzie jej dzielić chwile radości i smutków. Wśród nich jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by kobieta nigdy nie poznała prawdy o swojej przeszłości… Barwnym tłem dla odkrywania tajemnic głównej bohaterki będą poruszające losy pacjentów. W każdym z odcinków poznamy nowe przypadki medyczne i stojące za nimi ciekawe, a czasem zaskakujące ludzkie historie. Związane z nimi wydarzenia przywołają wspomnienia Anny i krok po kroku odsłonią kolejne karty jej przeszłości. Każdy z jesiennych odcinków serialu będzie przybliżał zarówno Annę, jak i widzów do poznania prawdy o tym, kim jest bohaterka i jaka jest jej tajemnica

Seria 1 – 13 odcinków
Seria 2 –

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


W rytmie serca (2017-2018)

Serial opowiada o losach chirurga, dra Adama Żmudy. W wyniku ostrego konfliktu z szefem lekarz jest zmuszony do rezygnacji z pracy w renomowanym szpitalu i postanawia dołączyć do Lekarzy bez Granic w Afryce. Przed wyjazdem odwiedza Kazimierz Dolny, w którym na jaw wychodzą skrywane sekrety. W trakcie pobytu w miasteczku Żmuda ratuje życie kilku ludziom, a także wplątuje się w relacje z dwiema kobietami. Pierwszą z nich jest aspirant Weronika Nowacka, która łamie mu nos podczas ich pierwszego spotkania. Drugą jest pielęgniarka Maria Biernacka, z którą Adam miał romans w czasie studiów. Po rozstaniu Maria przerwała naukę i wyjechała z Warszawy. Kobieta jest teraz związana z doktorem Robertem Nowakowskim i wychowuje ośmioletniego syna Grzesia Biernackiego. Robert z rezerwą odnosi się do nowego lekarza w mieście.
Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie, w które uwikłani są medycy, często, wspierani przez lokalną policję. Za każdym razem bohaterowie serialu obyczajowego pomagają swoim pacjentom nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale również w rozwiązaniu problemów życiowych. Serial obyczajowy kręcono z dużym rozmachem: zdjęcia z udziałem niemal 240 aktorów i 600 statystów trwały ponad 70 dni zdjęciowych, w tym kilka dni lotniczych.

Seria 1 – 13 odcinków
Seria 2 – 13 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Daleko od noszy. Reanimacja (2017)

Daleko od noszy. Reanimacja jest, podobnie jak jego poprzednicy, parodią polskich realiów szpitalnych. Serialowa załoga szpitalna w dużej części kreowana jest przez tych samych aktorów (z wyjątkiem zmarłej Anny Przybylskiej, która wcześniej wcielała się w rolę Karinki), pojawiają się jednak nowe postacie, m.in. siostra Rita, dawna stewardessa oraz brat Czesława Basena, Oskar. Natomiast szpital opuszcza ordynator Łubicz, który zostaje ministrem, a także dr Kraśnik, który otwiera własną klinikę weterynaryjną.

Sezon 15 – 12 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Lekarze na start (2017)

Serial przedstawia losy absolwentów medycyny (Zuzy, Dagi, Piotra, Marty i Łukasza). Wszyscy w jednym roku trafiają na staż do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. To tam cała piątka starać się będzie o rezydenturę na oddziale chirurgii, stawiać swoje pierwsze diagnozy, przeprowadzać poważne zabiegi, ale także ratować i tracić pierwszych pacjentów. Czy poradzą sobie z tak wielką presją? Ich zawodowe perypetie splatać się będą z życiowymi zawirowaniami. Jak wiele zaryzykują, by ratować zdrowie i życie pacjentów?

Seria 1 – 52 odcinki

Źródło: 1 – PlayPlus; 2 – Wikipedia; 3 – Filmweb


Na ratunek 112 (2016)

Serial opowiada o pracy operatorów numeru 112, przedstawia historie, które mogą zdarzyć się każdemu z nas. Jego bohaterowie znajdują się w trudnej, często tragicznej sytuacji, niejednokrotnie na pozór bez wyjścia. Ich losy, a nierzadko i życie zależą właśnie od wiedzy i doświadczenia dyżurujących pod numerem 112, dyspozytorów Centrum Pogotowia Ratunkowego. To właśnie ci anonimowi dla nas ludzie, instruujący poszkodowanych przez telefon, są odpowiedzialni za sukces akcji ratowniczej i dalsze losy potrzebujących pomocy ludzi. Sytuacje, z jakimi muszą się zmierzyć, balansują na granicy życia i śmierci.

Seria 1 – (1–60) 60 odcinków
Seria 2 – (61-120) 60 odcinków
Seria 3 – (121-180) 60 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Tajemnice medyczne (2016)

Dokument fabularny wchodzący w skład ramówki programowej telewizji Puls. Jest to program typu scripted docu, którego bohaterami są lekarze oraz pacjenci przebywający na jednym z oddziałów ratunkowych szpitala. Bohaterami “Tajemnic medycznych” są zarówno pacjenci, którzy przybywają na oddział medyczny szpitala, jak również opiekujący się nimi lekarze. Program rozpoczyna retrospektywne spojrzenie na wydarzenia, które doprowadziły do obecnego stanu poszkodowanego i wyjaśnienie przyczyn oraz skutków podjętych przez poszkodowanego decyzji. Program skupia się przede wszystkim na mrocznych tajemnicach pacjentów, do których boją się lub wstydzą przyznać przez próbującymi udzielić im pomocy lekarzami. Zadaniem lekarzy staje się więc nie tylko uleczenie fizycznych schorzeń, na które cierpią ludzi, lecz także przełamanie blokad psychicznych i dotarcie do prawdy. Scenariusze do „Tajemnic medycznych” powstały w oparciu o francuski format „Une histoire, une urgence”.

Seria 1 – 40 odcinków

Źródło: Wikipedia


Szpital dziecięcy (2016-2017)

Akcja serialu toczy się na oddziale dziecięcym szpitala. Troje lekarzy i pielęgniarki zmagają się nie tylko z chorobami swoich pacjentów, ale także z ich osobowościami, z nie zawsze rozsądnymi rodzicami oraz z bezmyślnością i niewiedzą, które mogą prowadzić do tragedii. Każdy odcinek to jedna historia pacjenta i wątki dotyczące stałych bohaterów. Akcja toczy się na oddziale i w izbie przyjęć oraz w miejscach, które kryją przyczyny chorób pacjentów oddziału. Lekarze muszą reagować błyskawicznie, gdyż życie ich pacjentów często jest zagrożone.

Seria 1 – 32 odcinki

Źródło: 1 – Filmweb; 2 – IPLA


ER 112 (2015)

Serial dokumentalny prezentujący prawdziwe akcje ratownicze. Filmujemy codzienną pracę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Pokazujemy tylko prawdzie sytuacje – prawdziwych ludzi i prawdziwych ratowników.

Sezon 1 – 16 odcinków

Źródło: ER 112


Na sygnale (2014-2018)

Nowy serial twórców popularnego „Na dobre i na złe” pokaże pracę ratowników medycznych. Czwórka bohaterów, czyli załoga karetki reanimacyjnej: Wiktor, Piotr Martyna i Adam, w każdym odcinku otrzymuje wezwanie do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Ratownicy muszą podejmować szybkie decyzje i zmagać się z niespodziewanymi okolicznościami.

Seria 1 – (1–26) 26 odcinków
Seria 2 – (27–64) 38 odcinków
Seria 3 – (65–98) 34 odcinki
Seria 4 – (99–130) 32 odcinki
Seria 5 – (131–160) 30 odcinków
Seria 6 – (161–216) 55 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Pielęgniarki (2014-2016)

Serial przedstawia perypetie kobiet wykonujących trudny, ale bardzo szlachetny zawód pielęgniarki. To one niosą codziennie troskliwą pomoc, dodają otuchy i czuwają nad pacjentami. „Pielęgniarki” to pełne emocji opowieści o ludziach, ich kondycji, problemach i codziennych dylematach. W każdym odcinku poznamy inną fascynującą historię, a połączy je zespół sześciu pielęgniarek – głównych bohaterek serialu.

Seria 1 – (1–40) 40 odcinków
Seria 2 – (41–100) 60 odcinki
Seria 3 – (101–150) 50 odcinków
Seria 4 – (151–200) 50 odcinki
Seria 5 – (201–250) 50 odcinków
Seria 6 – (251–300) 50 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb; 3 – IPLA


Lekarze nocą (2014)

Specjalnie dla fanów serialu, godziny przyjęć “Lekarzy” zostały wydłużone! Sekrety nocnych dyżurów na wesoło zdradzą bohaterowie dobrze znani z serialu. Będzie to show dwóch bohaterów, których już zdążyli poznać i polubić fani, czyli doktora Guły i doktora Wileckiego.

Seria 1 – 10 odcinków

Źródło: 1 – Filmweb; 2 – Player


Szpital (2013-2017)

Program, którego bohaterami są prawdziwi ratownicy. Towarzyszymy im z kamerą podczas akcji z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetki Pogotowia, jesteśmy z nimi w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To prawdziwi mężczyźni z krwi i kości. Pasjonaci gór, nurkowania, spadochroniarstwa, ratownictwa. Zdjęcia odbywają się w Sanoku, Krakowie i Wrocławiu. Program składa się z dwunastu odcinków. Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym jest Andrzej Roszak. Drugim reżyserem jest Wojtek Szumowski.

Seria 1 – (1–76) 76 odcinków
Seria 2 – (77–149) 73 odcinki
Seria 3 – (150–227) 78 odcinków
Seria 4 – (228–291) 64 odcinki
Seria 5 – (292–378) 87 odcinków
Seria 6 – (379–456) 78 odcinków
Seria 7 – (457–533) 77 odcinków
Seria 8 – (534–598) 65 odcinków
Seria 9 – (599–670) 72 odcinków
Seria 10 – (671–739) 69 odcinków
Seria 11 – (740- )

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Lekarze po godzinach (2013)

Całe życie z … „Lekarzami”? kto nie miałby na to ochoty? Po dwóch udanych seriach mamy już pewność, że Wy nie mielibyście nic przeciwko. Dlatego od dziś, po każdym odcinku nowej, 3 serii „Lekarzy”, tylko na tvn player będziecie mogli oglądać serial „Lekarze po godzinach”.
Tego jeszcze w Polsce nie było! To niebywała okazja, by zobaczyć to, czego nie znajdziecie w telewizji! Podejmujecie wyzwanie? Jesteście gotowi na jeszcze więcej „Lekarzy”?

Sezon 1 – 13 odcinków

Źródło: 1 – Filmweb; 2 – Player


Lekarze (2012)

Serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie. Opowiada o losach chirurgów jednego z toruńskich szpitali. Główna bohaterka – Alicja Szymańska jest młodą i ambitną lekarką, stawiającą pierwsze kroki w zawodzie. Jest przekonana, że ma opracowany plan na swoje życie: przyszłość z ukochanym Krzysztofem i wytyczoną ścieżkę kariery. Jednak los szykuje jej niespodziankę. Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż specjalizacyjny z transplantologii, a narzeczony Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość, Alicja robi – nomen omen – chirurgiczne cięcie i rozpoczyna nowy rozdział. Porzuca życie w Warszawie, zrywa z ukochanym i wyjeżdża do Torunia. W miejskim szpitalu „Copernicus” prowadzonym przez Elżbietę Bosak ma szanse na zawodowy rozwój. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji lekarzy – wszyscy na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie jej dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość.

Sezon 1 – 13 odcinków
Sezon 2 – 13 odcinków
Sezon 3 – 13 odcinków
Sezon 4 – 13 odcinków
Sezon 5 – 13 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


W ostatniej chwili (2012)

Program, którego bohaterami są prawdziwi ratownicy. Towarzyszymy im z kamerą podczas akcji z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetki Pogotowia, jesteśmy z nimi w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To prawdziwi mężczyźni z krwi i kości. Pasjonaci gór, nurkowania, spadochroniarstwa, ratownictwa. Zdjęcia odbywają się w Sanoku, Krakowie i Wrocławiu. Program składa się z dwunastu odcinków. Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym jest Andrzej Roszak. Drugim reżyserem jest Wojtek Szumowski.

Sezon 1 – 12 odcinków

Źródło: TTV


W pogotowiu (2012)

Medyczny serial dokumentalny, który przestawia codzienną pracę zespołu medycznego jednego z angielskich szpitali. Serial pokazuje walkę o ludzkie życie licznych pacjentów, od motocyklisty uwięzionego pod 3 tonową ciężarówką po ofiarę strzelaniny. Zobaczymy również jak lekarze radzą sobie w sytuacjach ekstremalnych dotyczących ofiar niecodziennych wypadków i bardzo ciężkich urazów wymagających szybkiej interwencji medycznego helikoptera.

Sezon 1

Źródło: TTV


S.O.R. (2012)

Serial dokumentalny ukazujący codzienność zespołów ratunkowych i lekarzy szpitalnych pracujących na oddziałach, w których ratuje się ludzkie życie. W większości miast, każdego dnia dochodzi do sytuacji wymagających interwencji pogotowia. Przewożeni karetkami ludzie trafiają na izby przyjęć, gdzie grono specjalistów dokłada wszelkich starań, by ich ocalić. Serial jest opowieścią i ich pełnej poświęceń służbie.

Sezon 1 – 1 odcinek

Źródło: 1 – IPLA; 2 – Vodcom


Z pokładu śmigłowca TOPR (2010-2011)

Opowieść o współczesnym Zespole Ratownictwa Śmigłowcowego TOPR, o dniu codziennym, szczególnych akcjach i zespołowym działaniu.

Sezon 1 – 2 odcinki

Źródło: 1 – Filmweb; 2 – Filmpolski


Ratownicy (2010)

Członkowie pogotowia górskiego zmagają się z wieloma trudnościami, tak w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Sezon 1 – 13 odcinków

Źródło: Filmweb


Ratownik 11 (2010)

Trzy ekipy telewizyjne TVN Turbo rejestrują pracę szczecińskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda codzienna praca ratowników, którzy przychodzą z pomocą ofiarom wypadków drogowych, ratują tonących, a także ludzi, których życiu i zdrowiu zagrażają ostre ataki choroby. Autorzy programu prezentują nie tylko przebieg samych akcji, lecz także wydarzenia, które mają miejsce w szpitalnym oddziale ratunkowym. W każdym odcinku zaprezentowane zostaną także krótkie felietony przybliżające kulisy pracy LPR-u.

Sezon 1

Źródło: TVN


W obliczu śmierci GOPR (2010)

Głównym celem serialu jest pokazanie widzom, jak wielką, dobrą i ciężką robotę codziennie wykonują ratownicy GOPR. Każda akcja rozpoczyna się od zgłoszenia, które na dyżurce przyjmuje ratownik dyżurujący i organizuje akcję ratunkową. Akcja pokazywana jest w najdrobniejszych szczegółach, jednak cały czas z perspektywy ratowników uczestniczących w akcji.

Sezon 1 – 24 odcinki

Źródło: 1 – IPLA; 2 – Vodcom


Dyżur (2010)

Mrożące krew w żyłach przypadki medyczne, z życia wzięte dramaty ludzkie, niesamowite historie prosto z ostrego dyżuru warszawskiego szpitala, oraz ludzie, dla których ratowanie życia jest codziennością. Ekipa programu “Dyżur” przygląda się personelowi medycznemu w jego codziennej, ciężkiej i niezwykle odpowiedzialnej pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni cały czas gotowi są ratować ludzkie zdrowie, a często i życie. W programie pokazywane są zabiegi i badania diagnostyczne, przeprowadzane w takich miejscach, gdzie oprócz personelu medycznego, nikt nie ma wstępu. Realizatorzy „Dyżuru” spotykają się z wybranymi pacjentami, aby poznać ich historię. Co spowodowało, że trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy? Jakie są ich dalsze losy?
„Dyżur” to mieszanka ludzkich dramatów, bólu, cierpienia, ale też radości i wzruszeń. Naszymi przewodnikami są fachowi lekarze. To od ich wiedzy i doświadczenia zależy los pacjenta. Ich błędna decyzja, bądź diagnoza może kosztować życie człowieka. Tu wszystko dzieje się naprawdę. Reżyserem jest samo życie.

Sezon 1 – (1-13) 13 odcinków
Sezon 2 – (14-29) 16 odcinków
Sezon 3 – (30-42) 13 odcinków

Źródło: PlayPlus


Daleko od noszy 2 (2010-2011)

Serial jest parodią polskich realiów szpitalnych i kładzie nacisk na relacje w obrębie zespołu medycznego, stosunek pracowników placówki do pacjentów. Postępowanie ordynatora Zygmunta Łubicza z personelem uosabia feudalne stosunki w Polskiej służbie zdrowia, mobbing i wszechwładzę kadry kierowniczej. Pomimo dużego przerysowania zarówno postaci jak i sytuacji, serial wydaje się oddawać społeczną percepcję stanu polskich szpitali oraz mentalności części personelu medycznego.
Serial jest kontynuacją sitcomów Szpital na perypetiach – serialu komediowego wyprodukowanego w latach 2001–2003 i Daleko od noszy – serialu komediowego wyprodukowanego w latach 2003–2010 w dużym stopniu przez ten sam zespół. Zmieniła się firma, która serial produkowała, nieznacznie także zmieniono obsadę. Można jednak uznać, że produkcja jest ścisłą kontynuacją poprzednika.

Sezon 11 – 13 odcinków
Sezon 12 – 12 odcinków
Sezon 13 – 12 odcinków
Sezon 14 – 12 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Daleko od noszy (2003-2008)

Satyryczna opowieść o losach typowego miejskiego szpitala w Polsce. W murach placówki odbywają się rzeczy zaskakujące, dziwne, ale tym samym bardzo śmieszne. Postępowanie doktora Łubicza pokazuje nieco ironicznie jak w dzisiejszych czasach ważne jest wysokie stanowisko.

Sezon 1 – 26 odcinków
Sezon 2 – 18 odcinków
Sezon 3 – 17 odcinków
Sezon 4 – 16 odcinków
Sezon 5 – 14 odcinków
Sezon 6 – 14 odcinków
Sezon 7 – 16 odcinków
Sezon 8 – 16 odcinków
Sezon 9 – 14 odcinków
Sezon 10 – 17 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Szpital na perypetiach (2001-2003)

Serial parodiuje polskie realia szpitalne, kładąc nacisk na relacje w obrębie zespołu medycznego, stosunek pracowników placówki do pacjentów. Postępowanie ordynatora Łubicza z personelem uosabia feudalne stosunki w służbie zdrowia, mobbing i wszechwładzę kadry kierowniczej. Pomimo dużego przerysowania zarówno postaci, jak i sytuacji, serial wydaje się oddawać społeczną percepcję stanu polskich szpitali oraz mentalności części personelu medycznego.

Sezon 1 i 2 – 30 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb


Sekrety chirurgii (2000)

Szokujący program, który z ostrością skalpela narusza tabu związane z operacjami plastycznymi. To jedyna okazja, żeby śledzić pracę renomowanej kliniki chirurgii dr. Marka Szczyta od kuchni, odkryć sekrety lekarzy i najbardziej intymne tajemnice pacjentów. To wszystko w pierwszym polskim reality show o operacjach plastycznych. Czas na ostre cięcie!

Sezon 1 – 12 odcinków
Sezon 2 – 13 odcinków
Sezon 3 – 13 odcinków

Źródło: 1 – dr Szczyt; 2 – Player


Żarty śmierci (2000)

To dokumentalny cykl, który pokaże autentyczne, ale nietypowe przypadki… zgonów, które miały miejsce w Polsce. Nietypowe, głównie ze względu na okoliczności – dziwne, absurdalne, zaskakujące, tajemnicze, a także na swój sposób zabawne. Okazuje się bowiem, że śmierć ma chwilami poczucie (czarnego co prawda) humoru. O przypadkach będą opowiadać Beata Jankowska – lekarz medycyny sądowej i Waldemar Głogowski – morfopatolog. Oboje od lat badają i wyjaśniają okoliczności śmierci, które dalekie są od „standardowego” „umarł we śnie” czy „miał już swoje lata”. Lekarze będą dochodzić przyczyn śmierci i wyjaśniać je w przystępny dla widzów sposób. Będą również snuć hipotezy i przypuszczenia co do zaistniałego biegu wydarzeń i alternatywnych możliwości ich uniknięcia. Oprócz retrospekcyjnych inscenizacji, będących także tłem dla wypowiedzi lekarzy, przewidziane są także zdjęcia w prosektorium i nowoczesne grafiki.

Sezon 1 – 8 odcinków

Źródło: 1 – TVN Turbo; 2 – Player


Sekrety lekarzy (2000)

Bohaterami medycznego cyklu są lekarze należący do światowej czołówki: ortopedzi, chirurdzy plastycy, ginekolodzy, specjaliści medycyny estetycznej. Program pokaże innowacyjne metody leczenia, które dopiero weszły na światowy rynek medyczny, a niektóre w Polsce były zastosowane po raz pierwszy.
Akcja programu „Sekrety lekarzy” rozgrywa się w gabinetach lekarskich i na salach operacyjnych najnowocześniejszych klinik i szpitali. Specjaliści z różnych dziedzin medycyny podejmą się leczenia pacjentów z rzadkimi i skomplikowanymi schorzeniami.
Widzowie zobaczą, jak pacjenci skazani na wózek inwalidzki zaczynają chodzić już trzeciego dnia po wszczepieniu zamiennika stawu kolanowego. Dowiedzą się, na czym polega leczenie komórkami macierzystymi, które mogą nie tylko odmłodzić twarz o kilkanaście lat, ale również leczyć z reumatyzmu czy cukrzycy.
Program odsłoni niejeden lekarski sekret: pokaże, jak powiększyć punkt G, jak wymienić staw biodrowy, jak imitować rzeźbę mięśni brzucha za pomocą tłuszczu pobranego od pacjenta. Będzie laserowe leczenie blizn po ciężkich poparzeniach i rewitalizacja narządów intymnych. Widzowie poznają też dramatyczne historie pacjentów dotkniętych niezwykle rzadkimi chorobami zdarzającymi się raz na milion. Zobaczą trudne do zdiagnozowania znamiona, plamy i narośle. Przyjrzą się z bliska ekstremalnie skomplikowanym operacjom i zabiegom. „Sekrety lekarzy” pokażą niełatwą podróż wiodącą od choroby do zdrowia, od braku nadziei do odzyskania pełnej wiary w siebie.

Sezon 1 – 12 odcinków
Sezon 2 – 12 odcinków

Źródło: 1 – Filmweb; 2 – Player


Na dobre i na złe (1999-2018)

Akcja serialu rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej Leśnej Górze. Marzenia dawnych przyjaciół ze studiów medycznych spełniają się, będą pracować razem. Bruno Walicki, 37-letni chirurg, trzy lata młodszy od niego Jakub Burski, także chirurg i jego rówieśniczka Zofia Stankiewicz – anestezjolog. Bruno pracuje w szpitalu w Leśnej Górze najdłużej. Jest ordynatorem oddziału chirurgicznego. To on prosił, by Jakub zechciał pracować razem z nim, chociaż przez kilka miesięcy, w czasie których Jakub załatwia swoje sprawy w Polsce – m.in. sprzedaje swój dom w Leśnej Górze. Mieszka on bowiem od lat w Stanach. Tam pracuje w szpitalu i ze Stanami wiąże swoją przyszłość. Zofię także zatrudnił Bruno. Dobrze się złożyło, gdyż jej narzeczony Mikołaj Mellado, muzyk, mieszka w okolicach szpitala. Zosia przenosi się więc z Krakowa i zamieszkuje w Leśnej Górze z Mikołajem. Teraz wreszcie będą mogli prowadzić “normalne” życie. Bruno ze swoją żoną Elżbietą i dwójką dzieci – Agnieszką i Pawłem mieszka w Warszawie. Trójkę przyjaciół łączy nie tylko wspólna praca, ale także i wspaniałe hobby – jazda konna. Wypoczywają spędzając czas w pobliskiej stadninie. Jak potoczą się dalsze losy trójki przyjaciół? Jak znajdą się w nowej rzeczywistości? Czy ich przyjaźń przezwycięży wszelkie przeszkody?

Seria 1 – (1–34) 34 odcinki
Seria 2 – (35–71) 37 odcinków
Seria 3 – (72–107) 36 odcinków
Seria 4 – (108–145) 38 odcinków
Seria 5 – (146–184) 39 odcinków
Seria 6 – (185–223) 39 odcinków
Seria 7 – (224–263) 40 odcinków
Seria 8 – (264–299) 36 odcinków
Seria 9 – (300–337) 38 odcinków
Seria 10 – (338–374) 37 odcinków
Seria 11 – (375–412) 38 odcinków
Seria 12 – (413–449) 37 odcinków
Seria 13 – (450–488) 39 odcinków
Seria 14 – (489–526) 38 odcinków
Seria 15 – (527–563) 37 odcinków
Seria 16 – (564–603) 40 odcinków
Seria 17 – (604–640) 37 odcinków
Seria 18 – (641–674) 34 odcinków
Seria 19 – (675-)

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb

Oceń ten artykuł

Custom FullCustom FullCustom FullCustom FullCustom Full5/51 głosów

2,439 total views, 5 views today