Polskie seriale strażackie

 
Jeśli znasz jakieś seriale strażackie lub programy o straży pożarnej, które nie znajdują się na naszej liście, to daj nam znać.


SOS. Ekipy w akcji (2018)

Jest to pierwszy tak prawdziwy obraz pracy najważniejszych służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Wszystkie sytuacje w serialu oparte są na udokumentowanych, realnych zdarzeniach przedstawiających pracę policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.
Bohaterowie serialu to czynni zawodowo policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni. W każdym odcinku otrzymują konkretne zlecenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 – groźne wypadki, pożary, porachunki sąsiadów, napady i wymuszenia.

Sezon 1

Źródło: TTV


Strażacy (2015-2016)

Serial opisuje perypetie aspiranta Adama Wojnara, który pracuje w jednostce zawodowej straży pożarnej w Warszawie. Podczas jednej z akcji mężczyzna działa wbrew rozkazom szefa, starszego kapitana Boryckiego. Współpracownik Adama, Wojtek Lewicki, zostaje ranny, a przełożeni oskarżają Wojnara o porzucenie kolegi oraz niesubordynację i wysyłają na przymusowy urlop. Proponują, aby poprowadził szkolenia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Życie młodszego kapitana Wojnara staje na głowie, a na dodatek jego narzeczona, Kamila, wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Na prowincji mężczyzna poznaje prezesa OSP Witolda Michalaka, radiowca jednostki Darka (Michał Żurawski) oraz naczelniczkę ochotników, samotną matkę Magdę Konarską.

Sezon 1 – 10 odcinków
Sezon 2 – 10 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia; 2 – Filmweb; 3 – Filmpolski


Strażak z OSP (2011)

„STRAŻAK Z OSP” to program o pasji i akcji, którego misją jest edukacja. W każdym odcinku pokazujemy od kuchni pracę strażaków ochotników, ich fascynację, odwagę i poświęcenie.

Sezon 1 – 18 odcinków

Źródło: 1 – TVR


JRG w akcji (2010)

“JRG w akcji” to produkcja polska przedstawiająca z bliska pracę straży pożarnej podczas dramatycznych i pełnych emocji akcji ratunkowych. Realizatorzy ukazują odpowiedzialną pracę osób niosących pomoc. Poświęcenie niezwykłych ludzi, którzy często ryzykując własne życie, spieszą na ratunek innym. Dramatyczną naturę pracy pod presją, gdzie każda sekunda jest na wagę życia…

Sezon 1 – 13 odcinków

Źródło: 1 – Filmweb


28 sekund (2007-2009)

Nazwa nawiązuje do czasu jaki jest potrzebny od ogłoszenia alarmu do wyjazdu zastępu z jednostki. Reporterzy uczestniczą w akcjach ratunkowych, począwszy od pożarów aż po wypadki drogowe.

Sezon 1 – 17 odcinków
Sezon 2 – 26 odcinków
Sezon 3 – 13 odcinków

Źródło: 1 – Wikipedia


Sekcja 998 (2006)

Serial, którego bohaterami są ratownicy specjalnego oddziału Straży Pożarnej. Dzięki dokumentalno-fabularnej formule po raz pierwszy w historii TVP widzowie mają okazję uczestniczyć w niezwykle emocjonujących wydarzeniach, których kanwę stanowią prawdziwe, wstrząsające historie ratownicze. Akcje ratownicze bohaterskich strażaków prezentowane są w kontekście obyczajowo – sensacyjnym, a autorzy serialu odtwarzają sytuację ofiar i emocje, które towarzyszą ratowaniu ich z opresji.

Sezon 1 – 16 odcinków

Źródło: 1 – Filmpolski; 2 – Filmweb

Oceń ten artykuł

Custom FullCustom FullCustom FullCustom FullCustom Half4.7/53 głosów

1,177 total views, 9 views today